3. pravilo - Oprema igralcev:

Igralci morajo nositi plavalne kapice, na katerih so številke. Ekipi nosita različni barvi kapic.
Igralci imajo postrižene nohte na rokah in nogah ter igrajo brez kovinskih predmetov, kot so: prstani, verižice, zapestnice, uhani in drugih predmetov, ki lahko poškodujejo igralca.

4. pravilo - Žoga:
Žoga je vodotesna, okrogla in napihnjena od 0,9 do 1,1 bara (obseg  = 71cm ,
teža = 500g). Ima značilen košarkarski vzorec in je oranžne barve.
Slika

5. pravilo - Čas tekme:

Tekma se igra tri nize. Niz se odigra do 21 točk, brez časovne omejitve. Zmagovalec niza je ekipa, ki prva doseže 21 točk.

Zmagovalec tekme je tista ekipa, ki dobi vsaj dva niza od treh.

Trener lahko vzame en odmor po eno minuto v vsakem nizu. Odmori med nizi trajajo 5 minut.

Ligaško prvenstvo:
Točkovanje:

1. ekipa, ki zmaga s 3:0 v nizih, vknjiži tri točke, poražena nič točk,
  2. ekipa, ki zmaga z 2:1 v nizih, vknjiži dve točki, poražena ekipa eno točko.

V ligaških tekmovanjih se vedno odigrajo trije nizi. Ligaškemu tekmovanju sledi finale, ki se igra na štiri dobljene tekme. V finalu se igra na tri dobljene nize. Ekipa, ki je v rednem delu višje na lestvici, ima v finalu prednost domačega igrišča, po sistemu 2+2+1+1+1=7!